
Zielone Podkarpacie
W związku z realizacją przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” projektu „Zielone Podkarpacie” zapraszamy Państwa do współpracy.
Celem projektu jest popularyzacja i uświadomienie roli i znaczenia terenów chronionych (parków krajobrazowych, rezerwatów przyrody, obszarów chronionego krajobrazu oraz w szczególności ogrodów i parków podworskich). Projekt ma na celu również pobudzenie i aktywizację lokalnych społeczności do działań na rzecz ochrony zasobów przyrodniczych, kulturowych i ich wykorzystania dla zrównoważonego rozwoju miejscowości na terenie, których są zlokalizowane.
W ramach projektu planowane jest zorganizowanie m.in szkoleń z zakresu.
- poszukiwania środków finansowych na ochronę, konserwację, rewitalizację i działania towarzyszące;
- prawnie dopuszczalnych działań związanych z ochroną, porządkowaniem terenów chronionych (ogrodów i parków podworskich);
- wykorzystania zasobów przyrodniczych i kulturalnych w kreowaniu oferty turystycznej
- opracowywania i przygotowywania ścieżki przyrodniczej
Dodatkowo w ramach projektu przewidziane jest porządkowanie wytypowanych ogrodów i parków (odkrzaczanie, koszenie, oznakowanie).
Zapraszając Państwa do udziału w projekcie, liczymy na pomoc w organizacji szkoleń na Państwa terenie (realizacją projektu objęty jest obszar całego województwa) szkoleń poprzez przekazanie informacji osobom zainteresowanym, jak również udział w charakterze ekspertów, prezentujących ciekawe rozwiania i pomysły wypracowane na Państwa terenie.
Ponadto zapraszamy do zgłaszania terenów parków i ogrodów podworskich, które miałyby zostać objęte działaniem związanym z ich porządkowaniem.
Uczestnikom szkoleń zapewniamy materiały szkoleniowe, poczęstunek, zwrot kosztów dojazdów. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają materiały, publikacje i filmy powstałe w ramach projektu.
Szczegółowe informacje dotyczące terminów planowanych szkoleń i warsztatów, dostępne będą na stronie internetowej Stowarzyszenia (www.procarpathia.pl) oraz rozesłane zostaną do Państwa odpowiednio wcześniej.
Partnerzy projektu:
Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach,
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, z siedzibą w Krośnie
Magurski Park Narodowy, z siedzibą w Krempnej

««