en  
       

Nasze strony

       

Aktualności

  • 2010-04-09

Karpacki Przegląd Gospodarczy, czyli korepetycje z gospodarki

Ukazał się czwarty numer „Karpackiego Przeglądu Gospodarczego”, czasopisma, zajmującego się sprawami gospodarczo-społecznymi obszaru Euroregionu Karpackiego, ze szczególnym. Bezpłatny dwumiesięcznik, który stanowi świetny „podręcznik” gospodarczy regionu. W przystępny sposób mówi o sprawach gospodarczych, można wręcz powiedzieć udziela korepetycji z dziedziny gospodarki.

Dzięki projektowi „Turystyka bez granic – wzmocnienie współpracy trans granicznej w turystyce w oparciu o zrównoważony rozwój środowiska” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013 wydanych zostanie kolejno 13 numerów czasopisma. Każdy podsumowywać będzie konkretny problem gospodarczy, przed którym stoi obszar pogranicza, a co ważne, każdy tekst jest w skrócie tłumaczony na język słowacki. Walorem niebagatelnym gazety jest jasny i przystępny język, zrozumiały dla każdego, nawet będącego najdalej od spraw gospodarczych.

W najnowszym numerze redakcja „rozprawia się” z tematem „galicyjska nędza”, która - jak wynika z danych makroekonomicznych - jednak „nie u nas, Panowie!”. Następny główny temat numeru to komunikacja. Poczynając od lotniska w Jasionce – oczko w głowie podkarpackiego samorządu, poprzez modernizację sieci transportu kolejowego, aż po najnowsze informacje dotyczące budowy autostrady i drogi szybkiego ruchu S19.

Z innowacyjnością gospodarczą wiąże się rozmowa z dr hab. inż. Krzysztofem Kubiakiem – dziekanem Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, członkiem sekcji Procesów Przeróbki Plastycznej Komitetu Metalurgii Polskiej Akademii Nauk oraz członkiem Rady Partnerów „AERONET – Dolina Lotnicza”. Tego tematu dotyczy również materiał o ważnym momencie dla przemysłu lotniczego na Podkarpaciu – oficjalnym zakończeniu produkcji pierwszego śmigłowca Black Hawk, który od podstaw zabudowano w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu.
 
Inne poruszone przez „KPG” zagadnieniem dotyczą słowackich propozycji turystycznych czyli gorące źródła oraz agroturystyka. W numerze „policzono” także ilu jest Polaków na Słowacji, i to w ujęciu historycznym.

Bezpłatne numery „Karpackiego Przeglądu Gospodarczego” dostępne są w siedzibie Stowarzyszenia Pro Carpathia w Rzeszowie, przy ul. Gałęzowskiego 6/318.

Najnowszy numer w wersji elektronicznej do pobrania tutaj.
««

Wyszukiwarka

ok

Realizowane projekty


 




 



Fb


 
realizacja: ideo
"Pro Carpathia" 35-064 Rzeszów, ul. Rynek 16/1 | 017 852-85-26 | od 8:00 do 16:00 | Polityka Prywatności