en  
       

Nasze strony

       

Raporty

W dniu 12.12.2010 i 28.12.2010r. odbyły się spotkania dotyczące wpływu polityki mobilności na młodzież. W spotkaniu brał udział Pan Andrzej Szymanek Dyrektor Wydziału Edukacji urzędu Miasta w Rzeszowie. Opis spotkania zawarty jest w sprawozdaniu projektu.

Drugi plik dotyczy spotkania z władzami lokalnymi, które odbyło się w dniach 27.02.2011r. do 05.03.2011 r. w Katanii we Włoszech. Organizatorami byli Stowarzyszenie Carpe Diem oraz władze lokalne Katanii.

Poniżej załączamy sprawozdanie ze spotkania oraz raport z przebiegu projektu do pobrania w formacie PDF wraz z wyborem zdjęć.

 
    
Sprawozdanie projektu

 W ramach projektu „Młody ambasador demokracji w Europie” zorganizowano 2 spotkania młodzieży z dyrektorem wydziału edukacji Urzędu Miasta w Rzeszowie Panem Andrzejem Szymankiem. Spotkania odbyły się w dniach 12.12.2010 i 28.12.2010 w budynku II LO w Rzeszowie (którego dyrektorem również jest Pan Szymanek).

Pierwsze spotkanie – „Współpraca i dialog młodych z władzami lokalnymi”.

Tematy, które zostały poruszone:
Aktywność młodzieży w działaniach samorządów:
  • Głównym problemem, który ujawnił się podczas dyskusji jest niski poziom zainteresowania ludzi młodych działalnością władz lokalnych oraz władz państwowych w ogóle. Związane jest to z trybem życia i funkcjonowania młodzieży w dzisiejszych realiach. Rozwiązaniem tej kwestii może być dotarcie do nich z odpowiednimi informacjami za pomocą kanałów cieszących się wśród nich dużym powodzeniem (Internet, portale społecznościowe, media i programy, które zajmowałyby się jednocześnie rozrywką i informacją) przy jednoczesnym umiejętnym sposobie podania istotnych danych.
Działalność samorządów szkolnych i studenckich:
  • Duża część młodzieży nie zdaje sobie sprawy z kwestii podejmowanych przez ich własne samorządy. Odpowiedzią na to mogą być odpowiednie kampanie informacyjne prowadzone w placówkach oświatowych, które stawiałyby nacisk na sprawy dotyczące bezpośrednio ludzi młodych, którzy do nich uczęszczają
(...)
Spotkanie z władzami lokalnymi

SPRAWOZDANIE Z REALIZOWANYCH DZIAŁAŃ W RAMACH PROJEKTU
YOUNG DEMOCRACY AMBASADOR IN EUROPE


Etap I- Rozpowszechnianie i upublicznienie projektu:

Jako główną formę rozpowszechnienia i upublicznienia projektu wybrano Internet. W czerwcu i lipcu 2010 roku opracowano podstroję internetową będącą częścią strony głównej Stowarzyszenia ProCarpathia (www.procarpathia.pl), na której zamieszczono informacje dotyczące projektu (m.in. cel projektu oraz realizowane działania). Strona jest na bieżąco aktualizowana.

Wybór tej drogi przekazu gwarantuje rozpowszechnienie informacji o projekcie wśród dużej liczby osób młodych, dla których Internet bardzo często stanowi podstawowe źródło informacji.

Dodatkowo wiadomość o projekcie została przekazana do władz samorządowych miast i gmin, do szkół, uniwersytetów oraz do takich miejsc jak stowarzyszenia młodych, kluby oraz parafie.

We wrześniu 2010 r., każdy z uczestników projektu zobowiązany został do założenia profilu na portalu społecznościowym Facebook oraz do dołączenia do grupy Young Democracy Ambassador in Europe Project.

(...)

 
 

Wyszukiwarka

ok

Realizowane projekty


 




 



Fb


 
realizacja: ideo
"Pro Carpathia" 35-064 Rzeszów, ul. Rynek 16/1 | 017 852-85-26 | od 8:00 do 16:00 | Polityka Prywatności