en  

Menu

       

Nasze strony

       

Organizacje NGO

BIESZCZADZKIE STOWARZYSZENIE „BIES”
Adres: 38-713 Lutowiska 74a, gmina Lutowiska, powiat bieszczadzki
Kontakt: 0 606 820 369, dwisniew@02.pl
Strona internetowa:www.madeinbieszczady.pl
Osoby zarządzające: Krzysztof Franczak – prezesa Zarządu, Damian Wiśniewski - koordynator

Rok 2010 ma być przełomowy dla Stowarzyszenia „BIES” z Lutowisk, zajmującego się certyfikacją produktów rodem z Bieszczadów. Stworzona ma być nowa strona internetowa, wydane szereg wydawnictw promocyjnych, i co szczególnie ważne – przygotowanie podstaw do uruchomienia internetowego sklepu zajmującego się sprzedażą produktów „Made in Bieszczady”.

Grupa skupiła się na wylansowaniu produktu lokalnego w Bieszczadach. Zaczęli od spotkań z ich twórcami, potem dużo czasu zajęło ich szkolenie. W efekcie powstało Bieszczadzkie Centrum Promocji i Certyfikacji Produktu Lokalnego jako miejsce wymiany informacji i aktualizacji danych. W procesie inwentaryzacji produktów wyłoniono trzy podstawowe grupy produktów lokalnych: żywność, rękodzieło i obróbka drewna.

Pierwsza obejmuje m.in. miód i jego pochodne, sery kozie, pieczywo, pstrąg bieszczadzki. Z kolei rękodzieło to rzeźba, płaskorzeźba, tkanina artystyczna i użytkowa, wyroby ceramiczne, wikliniarstwo, wyroby ze skóry, wyroby z bibuły marszczonej, wyroby kowalskie, metaloplastyka, malarstwo, haft krzyżykowy, szydełkarstwo oraz ikony. Do obróbki drewna zaliczyli projektowanie i wyrób mebli, wykonywanie więźby dachowej i gontów, stolarka budowlana i artystyczna, zabawki i wyroby użytkowe, a także wypalanie węgla drzewnego.

BIESZCZADZKIE TOWARZYSTWO CYKLISTÓW
Adres: 38-700 Ustrzyki Dolne ul. 29 Listopada 51/1, powiat bieszczadzki
Kontakt: 693 131 033, 693 468 202, biuro@btc.bieszczady.pl
Strona internetowa: www.bieszczady-online.pl
Osoby zarządzające: Krzysztof Plamowski - prezes Zarządu, Przemysław Nowak - sekretarz Zarządu

Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów z Ustrzyk Dolnych powstało w 1995 i w tym roku obchodzi swoje 15 lecie. Zarząd stowarzyszenia planujemy kilka imprez, o których głośno będzie nie tylko w Polsce.
Członkowie BTC zaczynają dużą imprezę już pod koniec maja 2010 roku. Około 200 rowerzystów weźmie udział w V Rajdzie Śladami Szwejka. W tym roku start planowany jest ze Lwowa, a zakończenie tradycyjnie na Węgrzech. Do przejechania na rowerach – blisko 400 km

Wspólnie ze stowarzyszeniami z Świnoujścia i Warszawy w dniach 20-24 sierpnia 2010 r. organizują V Supermaraton Rowerowy. Na trasie 1060 km pojawić się powinna rekordowa liczba, jak na realia polskie, około 100 uczestników.

Z kolei w dniach 17-19 września 2010 r. BTC zaprasza na Maraton Szosowy Polska-Słowacja „Velo Carpathica”. BTC dostało dotację na jego organizacje z programu mikroprojektów Polska Słowacja. Dzięki tym środkom może w nim wziąć udział 200 osób. Do przejechania na rowerach ponad 200 km pod drogach Polski i Słowacji.

Każdy może wziąć udział w tych imprezach, a o ich szczegółach najwięcej informacji będzie można znaleźć na ich stronie internetowej.

FUNDACJA WYMIANY KULTUROWEJ „TO TU TO TAM”
Adres: 37-700 Przemyśl ul. Siemiradzkiego 6A/38
Kontakt: 601 212 577, 500 859 657, magdalenapardel@gmail.com
Strona internetowa w budowie: www.totutotam.org.pl
Osoby zarządzające: Magdalena Pardel – prezes Zarządu, Paweł Trefler – wiceprezes Zarządu

W grudniu 2008 r. jako jeszcze grupa nieformalna zrealizowali projekt edukacyjno-kulturalny. Teraz chcą skupić się na działalności związanej na pomocy humanitarnej, z naciskiem na współpracę międzynarodową i wolontariacką pomiędzy Polska i Ameryka Łacińską

GMINNY LUDOWY KLUB SPORTOWY „JAWOR” W JAWORNIKU POLSKIM
Adres: 37-232 Jawornik Polski 209 (pod Apteką), powiat przeworski
Kontakt: 16 651 40 71, glksjaworjp@o2.pl
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Marian Jaremkiewicz – prezes Zarządu

JAROSŁAWSKIE STOWARZYSZENIE OŚWIATY I PROMOCJI ZDROWIA
Adres: 37-500 Jarosław ul. Poniatowskiego 53
Kontakt: 016 621 62 76, 0 692 467 773, tkrasnowska@op.pl
Strona internetowa: http://daba04.republika.pl
Osoby zarządzające: Teresa Hanna Krasnowska – prezesa Zarządu

Organizacja specjalizuje się w zadania związanych z propagowaniem turystyki, sportu i ochrony zdrowia wśród dzieci i młodzieży.

Organizuje coroczne rajdy współfinansowane częściowo przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty. Pierwszy - jednodniowy - związany jest z poznawaniem zabytkowych fortów twierdzy Przemyśl, drugi – trzydniowy – naprzemiennie prowadzi po atrakcjach Roztocza i Bieszczadów.
Inne projekty, dotowane w połowie przez Urząd Miasta w Jarosławiu, dotyczą warsztatów kształtowania umiejętności życiowych wśród dzieci i młodzieży.

Od sześciu lat organizują także na terenie powiatu jarosławskiego finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W roku 2010 zebrali 57 tysięcy złotych.

KLUB MŁODYCH FOTOGRAFÓW
Adres: 37-500 Jarosław Plac A. Mickiewicza 6
Kontakt: festiwal@mffm.pl, 697 942 571, 697 386 139
Strona internetowa: http://mffm.pl/index.php
Osoby zarządzające: Ireneusz Kowal – prezesa Zarządu, Aleksandra Jachimska – wiceprezes Zarządu

Klub Młodych Fotografów to młodzież, która większość swojego wolnego czasu spędza w świecie fotografii. Powstał on we wrześniu 2006 roku dzięki inicjatywie uczestników projektu fotograficznego „Jarosław oczami młodych”. Klub został oficjalnie zarejestrowany jako Stowarzyszenie w roku 2008. W roku 2009 jego członkowie wzięli udział w VI Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych.
W roku 2010 Klub organizuje druga edycję Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Młodych, który odbędzie się w Jarosławiu w dniach 6-14 sierpnia oraz 5. edycje projektu „Jarosław oczami młodych”.

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W BRELIKOWIE
Adres: 38-711 Ropienka Brelików 14 (świetlica wiejska), powiat bieszczadzki
Kontakt: 13 460 12 50
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Aldona Urban - przewodnicząca

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W KRZEMIENNEJ
Adres: 36-204 Dydnia Krzemienna 4, powiat brzozowski
Kontakt: 13 43 03 104, kmiotek375@interia.pl
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Barbara Kmiotek - przewodnicząca

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W SIENNOWIE
Adres: 37-205 Zarzecze, Siennów 351, powiat przeworski
Kontakt: 605 224 950
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Dorota Sosnowska - przewodnicząca

LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „Z TRADYCJĄ W NOWOCZESNOŚĆ"
Adres: 37-500 Jarosław, Pawłosiów 88, gmina Pawłosiów, powiat jarosławski
Kontakt:16 621 90 65, zmisiag@poczta.onet.pl
Strona internetowa: www.ztradycjawnowoczesnosc.pl
Osoby zarządzające: Adam Pióro - prezes Zarządu, Zdzisława Misiąg - wiceprezes Zarządu

Lokalne Grupy Działania to szansa na przyśpieszenie rozwoju obszarów wiejskich na terenie Podkarpacia. Ich podstawowym celem jest wspomaganiem rozwoju wsi, pomoc w kierunku różnicowania działalności nierolniczej oraz tworzenie mikroprzedsiębiorstw, a także dotowanie małych projektów. LGD „Z Tradycją w Nowoczesność" z siedzibą w Pawłosiowie otrzyma na ten cel blisko 5 milionów złotych.

O dotacje mogą starać się osoby i podmioty działające na terenie pięciu gmin partnerskich: Pawłosiowa, Roźwienicy, Chłopic, Pruchnika i Kańczugi . Zakładany termin ogłaszania konkursów to pierwszy kwartał 2010 r. Wcześniej, w okresie jesienno- zimowym, planowane są szkolenia i warsztaty. Więcej na ten temat można się dowiedzieć ze strony www.ztradycjawnowoczesnosc.pl.

Kolejny grant w wysokości 32 tysiące złotych LGD otrzymało z Funduszu Współpracy na projekt „Rozbudowywanie instytucjonalnych zdolności Stowarzyszenia w celu poprawy życia na wsi”. Środki te przeznaczone zostaną na szkolenia, warsztaty i wyjazd studyjny.

NOWODĘBSKIE KOŁO DIABETYKÓW
Adres: 39-460 Nowa Dęba ul. Jana Pawła II 4
Kontakt: 792 420 616, nowodebskiekolodiabetykow@op.pl
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Kazimierz Szczur - prezes Zarządu

Stowarzyszenie działa od 1995 r. prowadząc działalność samopomocową dla osób chorych i ich rodzin na terenie powiatu. Zrzesza siedemdziesięciu członków. Organizuje m.in. specjalne warsztaty szkoleniowe, instruujące m. in. jak się odżywiać, jak walczyć ze stresem i jak ważne są ruch i wysiłek fizyczny. Organizują badania profilaktyczne, do tej pory wzięło w nich udział ponad 3000 tysiące osób.

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W JABŁONCE
Adres: 36-204 Jabłonka 183, gmina Dydnia, powiat brzozowski
Osoby zarządzające: Stanisław Myćka – prezes, Eugeniusz Sokołowski - naczelnik

REGIONALNA FUNDACJA ROZWOJU „SERCE”
Adres: 36-100 Kolbuszowa ul. Handlowa 3
Kontakt: 17 227 40 05, 693 377 099, fundacja_serce@op.pll
Strona internetowa: http://fundacjaserce.org
Osoby zarządzające: Ewa Nowak - prezes Zarządu

Fundacja powstała w lipcu 2004 r., aby nieść pomoc i wspierać dzieci i młodzież pochodzącą z rodzin wielodzietnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Poprzez swoje działania chce wyrównywać szanse edukacyjne i kulturalne młodych ludzi. Fundacja ma zasięg ogólnopolski, jednak zasadnicza działalność skupia się na terenie powiatu kolbuszowskiego. Główne cele fundacji to: troska o edukację dzieci i młodzieży, promowanie szczególnie uzdolnionych i wybijających się w nauce uczniów i studentów, promowanie idei wolontariatu i postaw altruistycznych, a także wsparcie osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej
Od 2006 r. Fundacja w porozumieniu z Podkarpackim Bankiem Żywności w Rzeszowie realizuje program pomocy żywnościowej PEAD. Jego głównym celem jest bezpłatne przekazywanie osobom potrzebującym żywności pochodzącej z rezerw UE.

STOWARZYSZENIE AGROTURYSTYCZNE „GALICYJSKIE GOSPODARSTWA GOŚCINNE – BIESZCZADY”
Adres: 38 - 600 Lesko Plac Pułaskiego 1, powiat leski
Kontakt: 13 469 72 66, gggbiesz@poczta.onet.pl
Strona internetowa: www.bieszczady.podkarpackie.pl
Osoby zarządzające: Roman Glapiak - prezes Zarządu

Stowarzyszenie powstało w 1993 roku. Propaguje wypoczynek na wsi w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, w domach i domkach letniskowych, mieszkaniach wczasowych i pokojach gościnnych. Członkowie Stowarzyszenia maja około 2500 miejsc noclegowych w 260 gospodarstwach. Znana gościnność i serdeczność mieszkańców Bieszczadów, a także czas poświęcony gościom czynią bieszczadzką agroturystykę niepowtarzalną i odmienną formą spędzania wolnego czasu.

STOWARZYSZENIE DROBNYCH KUPCÓW HANDLOWYCH
Adres: 37 - 450 Stalowa Wola ul. Wojska Polskiego 40/39
Kontakt: 509 636 006, zydek@interia.pl
Strona internetowa: www.kupcy.org.pl
Osoby zarządzające: Marek Bubicki - prezes Zarządu

W roku 2010 Stowarzyszenie Drobnych Kupców zakończy budowę kompleksu 77 pawilonów w pobliżu hali targowej. Trzy przejścia między ciągami pawilonów są zadaszone, tworząc handlowe pasaże. Starania kupców o wybudowanie w tym miejscu takiego kompleksu trwały blisko trzy lata. Standardowy pawilon ma 4 na 4 metry (ale są też dwukrotnie większe).

STOWARZYSZENIE FUNDUSZ ROZWOJU I PROMOCJI ZIEMI FRYSZTACKIEJ
Adres: 38-130 Frysztak Twierdza 1
Kontakt: 17 277 70 44, guncia3@ interia.pl, magda.stefanik@ frysztak.pl
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Agnieszka Bradlińska - prezes Zarządu

Od 2008 roku w sierpniu w Gogołowie na szczycie „Pod Dziedzicem”, odbywa się międzynarodowy plener rzeźbiarski. Tę niecodzienną akcję artystyczna współorganizuje Stowarzyszenie Fundusz Rozwoju i Promocji Ziemi Frysztackiej.
Przez tydzień grupa artystów rzeźbiarzy z Polski, Ukrainy i Słowacji zmaga się ze szlachetną, acz wymagającą materią drewnianą poszukując ukrytych w niej form. Tematem ubiegłorocznego pleneru rzeźbiarskiego były postacie baśniowe ze wskazaniem na sztukę ludową. Nietuzinkowa wyobraźnia, umiłowanie do drewna i wytrwałość po raz kolejny przyniosła plon w postaci 21 rzeźb drewnianych. Wyjątkowe dzieła zostały włączone w poczet rzeźb ubiegłorocznych, powiększając zbiór gogołowskiej galerii do ponad 40 eksponatów.

STOWARZYSZENIE „GOGOŁÓW BEZ GRANIC”
Adres: 38-131 Gogołów 316, gmina Frysztak, powiat strzyżowski
Kontakt: 17 277 83 01, gogolowbezgranic@op.pl
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Katarzyna Jedziniak – prezes Zarządu, Irena Zielińska – wiceprezes Zarządu

Stowarzyszenie działa od maja 2009 r., prowadzi działania nastawione na ochronę tradycji lokalnej, bierze udział w regionalnych dożynkach, prezentując lokalne stroje ludowe.

STOWARZYSZENIE „GRUPA POETYCKA”
Adres: 37-500 Jarosław ul. Tarnowskiego 1 (siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej)
Kontakt: 016 621 55 77 (MBP), 507 174 464 (Stowarzyszenie), poeci@jaroslaw.pl
Strona internetowa: www.poeci.jaroslaw.pl
Osoby zarządzające: Grażyna Stopa – prezes Zarządu

Historia działalności organizacji sięga roku 1998. Można ją podzielić na dwa etapy: pierwszy wiąże się z działalnością „grupy poetyckiej” która nie posiadała ram prawnych oraz drugi – po zarejestrowaniu Stowarzyszenia od stycznia 2004 r. Zasadniczy zakres zainteresowania organizacja to kultura, z ukierunkowanie na literaturę piękną oraz działalność wydawnicza.

STOWARZYSZENIE INICJATYW LOKALNYCH KUŹNIA
Adres: 36-100 Kolbuszowa ul. Targowa 4
Kontakt: 691 691 701, kuznia@silkuznia.art.pl
Strona internetowa: www.silkuznia.art.pl, blog: www.kuzniaart.blogspot.com
Osoby zarządzające: Katarzyna Dypa – prezes Zarządu, Elżbieta Świętek – wiceprezes Zarządu, Justyna Niepokój - skarbnik

Działają dopiero od 2009 roku. Od 1 listopada 2009 r. rozpoczęli akcję poszukiwania genius loci Kolbuszowej. Chcą za pomocą fotografii uchwycić ciekawe momenty z przestrzeni miasta w poszczególnych odsłonach pór dnia i roku. Przez 12 kolejnych miesięcy walka będzie trwała o tytuł zdjęcia miesiąca, a następnie o zdjęcie roku. Zwycięskie fotografie zostaną zamieszczone w kalendarzu promującym miasto Kolbuszowa na 2011 r. oraz trafią do internetowej galerii miasta: www.kolbuszowawsieci.pl.

W grudniu 2009 r. urządzili w MDK-u projekcję filmu „PO-LIN”. Ten film to niezwykły spacer po małych miasteczkach – także Kolbuszowej – sprzed 80 lat. Dzięki archiwalnym, czarno-białym filmom z lat 30. XX w. (kręconym przez przyjezdnych z Ameryki odwiedzających swoich krewnych) oglądamy dawne galicyjskie uliczki.

STOWARZYSZENIE INICJATYW OBYWATELSKICH „AKTA”
Adres: 35-328 Rzeszów ul. Ignacego Paderewskiego 154, powiat rzeszowski
Kontakt: 0 697 114 658, biuro@akta.org.pl
Strona internetowa: www.akta.org.pl
Osoby zarządzające: Bogumił Drzał – prezes Zarządu, Grzegorz Płaza – członek Zarządu

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „AKTA” to organizacja działająca od czerwca 2009 roku. Jej szeregi tworzą ludzie różnych profesji i zawodów. Zgodnie ze statutem prowadzą działania na rzecz rozwoju regionu, a w szczególności miasta Rzeszowa, popularyzują ideę samorządności lokalnej, wspierają i promują działalność kulturalno-edukacyjną. Bliskie są im działania związane z poradnictwem prawnym i obywatelskim.

STOWARZYSZENIE INICJATYW SPOŁECZNYCH „BESIDA”
Adres: 38-710 Czarna 113, gmina Czarna, powiat bieszczadzki
Kontakt: 013 461 93 22, besida500@gmail.com
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Renata Różycka-Franczak - prezes Zarządu, Anna Łysyganicz - skarbnik

Bieszczadzka Czarna kojarzy się najczęściej albo z Galerią „Barak”, albo ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Besida”. Jedną i drugą instytucję tworzyła Renata Różycka-Franczak, prezeska „Besidy” oraz - razem z mężem Krzysztofem – współwłaścicielka galerii.

Zaczęło się to wszystko od wymyślenia przez Renatę, znaną wszystkim pod jako Róża Franczak, projektu „Drewutnia artystyczna", który doceniła Fundacja Batorego. Pani Róża dostała pieniądze na jego realizację, a jednym z elementów projektu był plener malarsko-ceramiczny. Kolejny projekt, zatytułowany „Ogród sztuk” spodobał się z kolei Fundacji J&S Pro Bono Poloniae, która przyznała na jego realizację 9 tysięcy złotych. To w jego ramach odbyły się pierwsze „Bieszczadzkie Ceramidła". Artyści podczas pobytu w Czarnej wykonali elementy bezpiecznego placu zabaw, a projekty do wymarzonego tego „Ogrodu sztuk" narysowały dzieci właśnie z Czarnej.

Kilka edycji Bieszczadzkich Ceramideł, organizowanych przez Bieszczadzkie Stowarzyszenie Inicjatyw „Besida” przeszło już do historii. Odbywające się tam otwarte warsztaty ceramiczne ściągały studentów i wykładowców Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych aż z Wrocławia. Dla kilkuset amatorów zabawy na świeżym powietrzu organizowano kiermasze ceramiki i rękodzieła artystycznego.

STOWARZYSZENIE KOBIETY NA RZECZ ODNOWY TRADYCJI I OBYCZAJÓW
Adres: 37-500 Jarosław Wierzbna 256a, gmina Pawłosiów, powiat jarosławski
Kontakt: 16 622 02 12, stanislawa_jucha@wp.pl
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Stanisława Jucha - prezes Zarządu

Stowarzyszenie powstało w roku 2008, przekształcając się z istniejącego we wsi Koła Gospodyń Wiejskich.

STOWARZYSZENIE KULTURALNO-WYCHOWAWCZE IM. KS. PIOTRA SKARGI W JAROSŁAWIU
Adres: 37-500 Jarosław Plac ks. Piotra Skargi
Kontakt: 16 621 24 60 (parafia pw. Bożego Ciała przy Kolegiacie w Jarosławiu)
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Tadeusz Stopyra - prezes Zarządu

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW KONI „ARABIAN”
Adres: 37-500 Jarosław Pełkinie Wygarki 309
Kontakt: 605 670 217, stowarzyszenie@arabian.org.pl
Strona internetowa: www.arabian.com.pl
Osoby zarządzające: Beata Cieras - prezes Zarządu

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW MOŁODYCZA
Adres: 37-523 Radawa, Mołodycz 84, gmina Wiązownica, powiat jarosławski
Kontakt: 16 622 30 03, jan_kuca@o2.pl
Strona internetowa: www.spmolodycz.edupage.org
Osoby zarządzające: Barbara Dec-Kozdroń - prezes Zarządu

Stowarzyszenie powstało na przełomie marca i kwietnia 2009 r. Zostało stworzone na bazie istniejącego Społecznego Komitetu Gospodarczego Wsi Mołodycz. Stowarzyszenie określiło główne cele działania, z których najważniejsze to: rozwój społeczeństwa obywatelskiego i aktywności społecznej obywateli, wspieranie inicjatyw gospodarczych, kultywowanie tradycji i obrzędów, wspieranie oświaty, wychowania i edukacji oraz ochrona praw człowieka.

STOWARZYSZENIE MUZYKA DAWNA W JAROSŁAWIU
Adres: 37-500 Jarosław
Kontakt: 16 621 64 51, earlymusic@poczta.onet.pl
Strona internetowa: www.festiwal.jaroslaw.pl
Osoby zarządzające: Paweł Iwan - prezes Zarządu

Stowarzyszenie powstało 6 lutego 1995 roku. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o Tradycji, poprzez jej czynne praktykowanie. Podejmując wszechstronne działania kulturalne, Stowarzyszenie koncentruje się na muzyce dawnej, prowadząc całoroczną pracę w postaci warsztatów, kursów i koncertów. Przygotowuje też, organizuje i zbiera fundusze na przeprowadzenie co roku Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni".

STOWARZYSZENIE NA RZECZ ODNOWY I ROZWOJU WSI GRABÓWKA
Adres: 36-207 Grabówka 66, gmina Dydnia, powiat brzozowski
Kontakt: 13 439 50 24, spgrab@interia.pl
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Teresa Mazur - prezes Zarządu

Podkarpaccy fajczarze wiedzą, że w pierwszą niedzielę lipca warto wybrać się do Grabówki w gminie Dydnia. Organizowane tam od lat Międzyregionalne Święto Fajki przyciąga już dziesiątki wielbicieli „wolnego pykania”, a impreza z lokalnej urosła już do rangi wojewódzkiej. Rekordzista palił fajkę przez 50 minut i 6 sekund.

Pomysł udanej imprezy ma zawsze wielu ojców, ale w tym przypadku nikt nie ma wątpliwości, że jego matką jest Teresa Mazur, prezeska Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy i Rozwoju Wsi Grabówka. Wspólnie z radą sołecką. Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Gminnym Ośrodek Kultury w Dydni organizują kolejne edycje Święta Fajki. Towarzyszą im występy zespołów i kapel ludowych z Podkarpacia, a zdarzało się, że i ze Słowacji czy Ukrainy. Nie może zabraknąć na tego typu spotkaniach kulinarnych prezentacji, np. „Tradycyjnej kuchni grabowiańskiej - gotujemy z panią Basią”.

Teresa Mazur jest także pomysłodawczynią projektu pt. „Myślisz, że masz zdolności?! Spróbuj z nami origami!”. Przez dwa tygodnie biorąca w nim udział młodzież uczyła się m.in. tej ciekawej techniki tworzenia figur z kartek papieru.

STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 3 „WSPÓLNA TROSKA”
Adres: 37-500 Jarosław Plac ks. Piotra Skargi 1
Kontakt: 16 623 14 36, gim3jaroslaw@poczta.onet.pl,
Strona internetowa w przygotowaniu: www.pg3jar.webd.pl
Osoby zarządzające: Dariusz Tomas – prezes Zarządu

STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU STARZAWY
Adres: 37-723 Starzawa poczta, Starzawa Rybna 3a, gmina Stubno, powiat przemyski
Kontakt: stowarzyszeniestarzawa@onet.pl
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Krystyna Solarczyk- prezes Zarządu, Piotr Sumka – wiceprezes Zarządu

STOWARZYSZENIE NA RZECZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. JANA KANTEGO W GRZEGORZÓWCE
Adres: 36-024 Hyżne, Grzegorzówka 173, gmina Hyżne, powiat rzeszowski
Kontakt: 17 229 55 58 (szkoła)
Strona internetowa: www.spgrzegorzowka.itl.pl (szkoła)
Osoby zarządzające: Beata Madera - prezes Zarządu, Gabriela Rochecka – wiceprezes Zarządu

STOWARZYSZENIE „NIŻAŃSKIE CENTRUM ROZWOJU”
Adres: 37-400 Nisko Racławice ul. Rudnicka 15
Kontakt: 15 841 53 05, n.c.r@wp.pl, biuro@ncr.org.pl
Strona internetowa: www.ncr.org.pl
Osoby zarządzające: Robert Bednarz - prezes Zarządu

Stowarzyszenie „Niżańskie Centrum Rozwoju” zakończyło w roku 2009 realizację projekt pn. „Wspólnie możemy więcej”, który skierowany był do organizacji pozarządowych z terenu powiatu niżańskiego. Organizacje te poprzez otrzymanie wsparcia merytorycznego mogły rozszerzyć liczbę realizowanych przez siebie inicjatyw oraz zwiększyć swój potencjał organizacyjny i spopularyzować ideę wolontariatu.

Dzięki realizacji projektu udało się wyposażyć w nowe umiejętności przedstawicieli 11 organizacji pozarządowych. Projekt dofinansowany był przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

STOWARZYSZENIE POMOCY RODZINIE „LUDZIE LUDZIOM"
Adres: 38-700 Ustrzyki Dolne ul. Jana Pawła II 18, powiat bieszczadzki
Kontakt: 13 461 17 65 (rano), astor42@tlen.pl
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Ryszarda Grządziel - prezes Zarządu

Stowarzyszenie zostało założone we wrześniu 2009 roku, zrzesza generalnie emerytów, którzy postanowili w „jesieni życia” sami zorganizować sobie czas wolny. W roku 2009 zorganizowano trzy spotkania. Na pierwszym z osobami bezrobotnymi rozmawiano o projekcie utworzenia spółdzielni socjalnej. Na drugim planowano utworzenie w Ustrzykach Dolnych Klub Seniora, a na trzecim zaproszona pielęgniarka mówiła o zasadach przyjmowania leków, o chorobach krążenia.

Kolejne spotkania to towarzyskie biesiady dla emerytów. Myśla także o imprezach dla dzieci. Chcą zdopingować emerytów, aby udzielali się kulturalnie, może nawet założą Kabaret Starszych Pań i Panów.

STOWARZYSZENIE POSZKODOWANYM W WYPADKACH KOMUNIKACYJNYCH „BEZPIECZNE ŻYCIE” Z JAROSŁAWIA
Adres: 37-500 Jarosław ul. Kasztelańska 2
Kontakt: 792 042 443, bezpiecznezycie@op.pl
Strona internetowa w przygotowaniu: www.bezpiecznezycie.jaroslaw.com.pl
Osoby zarządzające: Bronisław Wieliczko – prezes Zarządu

Stowarzyszenie Poszkodowanym w Wypadkach Komunikacyjnych „Bezpieczne Życie" z Jarosławia pomaga m. in. poprzez zakup sprzętu medycznego. Kolejne zestawy ratunkowe trafiają do policji, straży miejskiej i kilku jednostek Ochotniczej Straży Pożarowej w powiecie jarosławskim. Do jarosławskiej policji trafiło sześć zestawów ratowniczych, które znajdują się już na wyposażeniu Wydziału Ruchu Drogowego. To właśnie te jednostki jako jedne z pierwszych dojeżdżają na miejsce wypadków drogowych. Dzięki profesjonalnym zestawom funkcjonariusze mogą skutecznie i sprawnie podejmować działania ratując ofiary wypadków.

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY W MAĆKÓWCE
Adres: 37-200 Przeworsk Maćkówka 123, gmina Zarzecze, powiat przeworski
Kontakt: 16 648 75 78, 600 807 264, spsm210@gmail.com
Strona internetowa: www.spsmackowka.republika.pl
Osoby zarządzające: Dorota Szular - prezes Zarządu, Justyna Pieniążek - członek Zarządu

Stowarzyszenie powołane zostało 29 października 2008 r. Jest organizacją oświatowo – wychowawczą. Zrzesza nauczycieli i rodziców, którzy współdziałają z władzami oświatowymi i samorządowymi w celu zaspokajania potrzeb edukacyjnych uczniów.

STOWARZYSZENIE ROZWOJU GMINY ZARZECZE
Adres: 37-205 Zarzecze 175, powiat przeworski
Kontakt: 16 640 15 29, srgzarzecze@op.pl
Strona internetowa: w przygotowaniu
Osoby zarządzające: Katarzyna Balawender - przewodnicząca Zarządu, Krzysztof Warchoł - wiceprzewodniczący Zarządu, Natalia Mazur – sekretarz, Justyna Ulma – skarbnik

Stowarzyszenie ma statut organizacji pożytku publicznego Jego celami statutowymi jest wspieranie inicjatyw i działań służących rozwojowi gminy Zarzecze, wspomaganie działalności kulturalnej, tworzenie lokalnych programów stypendialnych, prowadzenie działalności rozwijającej zainteresowania artystyczne, intelektualne, sportowo-rekreacyjne, turystyczne i in. wśród dzieci i młodzieży.

STOWARZYSZENIE ROZWOJU WSI DŹWINIACZ DOLNY
Adres: 38-700 Dźwiniacz Dolny 37, gmina Ustrzyki Dolne, powiat bieszczadzki
Kontakt: 13 461 44 06, dzwiniacz@ gmail.com
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Władysław Tarnawski - prezes Zarządu, Roman Glapiak - członek Zarządu

W 2007 r. kilku aktywnych mieszkańców założyło Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dźwiniacz Dolny. Jeszcze w tym samy roku rozpoczęli tworzenie Centrum Informacyjno-Dokumentacyjne Ekomuzeum „Hołe”, szukając pieniędzy na remont oraz przebudowę opuszczonego na początku lat 70. ubiegłego wieku i niszczejącego budynku dawnej szkoły.
Centrum Informacyjno-Dokumentacyjne docelowo będzie miało ekspozycję przyrodniczo-historyczną wraz z wzorcownią wyrobów miejscowych rękodzielników działających przy szlaku Ekomuzeum. Będą tam: korzenioplastyka, papier czerpany, ikonopisarstwo, malowanie na szkle, witraże, wikliniarstwo, bibułkarstwo, zielarstwo oraz tradycyjny wypiek chleba.

STOWARZYSZENIE TRZEŹWOŚCIOWE „NOWE ŻYCIE”
Adres: 39-300 Mielec, ul. Chopina 8
Kontakt: 17 583 40 00, nowezycie2@op.pl
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Boguslaw Kołacz - prezes Zarządu

Organizacja powstała w 1997 roku. Prowadzi punkt konsultacyjny, w którym porad udzielają prawnik, psycholog, terapeuta ds. uzależnień, terapeuta ds. rodziny (w zakresie pomocy m.in. dla osób pokrzywdzonych przestępstwami).

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA INFORMACJI SPOŁECZNEJ I ROZWOJU „DEDAL”
Adres: 39-200 Dębica ul. Sienkiewicza 1 lok. 13
Kontakt: 502 083 450, informacja3@ op.pl
Strona internetowa: w przygotowaniu
Osoby zarządzające: Zofia Koział – prezes Zarządu

Założone w 2002 roku stowarzyszenie od początku skupiało się na działaniu na terenie powiatu dębickiego, ukierunkowane na pomoc i edukację młodzieży oraz wsparcie organizacyjne działających tam stowarzyszeń.

W roku 2005 współuczestniczył we wdrożeniu projektu „Prozelita" obejmującego pracę indywidualną IPD młodzieży do 24 roku życia oraz pracę grupową w zakresie możliwości działań związanych z przedsiębiorczością. W roku 2008 zrealizowano cykl warsztatów w ramach projektu „Zwiększenie potencjału organizacji pozarządowych szansą na wzmocnienie idei społeczeństwa obywatelskiego województwie podkarpackim i mazowieckim”. W tym też roku uczestniczono w realizacji projektu „Zostańcie w Dębicy”.

Był to cykl działań informacyjno-promujących na rzecz powstrzymywania imigracji zarobkowej, realizowany dla Dębickiego Klubu Biznesu. Projekt ten był wyróżniony przez Podkarpacką Radę Organizacji Pozarządowych.

USTRZYCKIE STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNE „BIESZCZADY”
Adres: 38-700 Ustrzyki Dolne Rynek 19, powiat bieszczadzki
Kontakt: 608 626 775, uflika@neostrada.pl
Strona internetowa: brak
Osoby zarządzające: Roman Glapiak - prezes Zarządu

W pierwszej dekadzie sierpnia 2010 roku odbędzie się w Parku „Pod Dębami” nad rzeką Strwiąż w Ustrzykach Dolnych kolejna już 10 edycja Karpackiego Jarmarku Turystycznego. To doskonała okazja do poznania regionalnych tańców, pieśni, strojów oraz degustacji tradycyjnej kuchni regionalnej, której specjały przygotowują liczne Koła Gospodyń Wiejskich. A kiermasze i stragany z rękodzielnictwem dostarczają dodatkowej atrakcji dla tysięcy turystów odwiedzających w wakacje Bieszczady. Ustrzyckie Stowarzyszenie Turystyczne „Bieszczady” zajmuje się pozyskiwaniem środków, natomiast całą część organizacyjną od lat profesjonalnie realizuje Bieszczadzkie Centrum Informacji i Promocji w Ustrzykach Dolnych.

Wyszukiwarka

ok

Realizowane projekty


 




 



Fb


 
realizacja: ideo
"Pro Carpathia" 35-064 Rzeszów, ul. Rynek 16/1 | 017 852-85-26 | od 8:00 do 16:00 | Polityka Prywatności