Nabór osób chętnych do udziału w projekcie odbywa się w:
Punkcie Doradczo – Informacyjnym w Rzeszowie
w godzinach od 8:00 do 16:00,
pod adresem: ul. Gałęzowskiego 6/304, 35 – 074 Rzeszów.
„Ankiety zgłoszeniowe” są przyjmowane w terminie od 2.X do 15.XI.2006 roku.
Proces rekrutacji przebiega dwuetapowo:
I Etap - wypełnienie „Ankiety zgłoszeniowej” przez wszystkich zainteresowanych.
II Etap wypełnienie „Ankiety rekrutacyjnej” i „Deklaracji Beneficjenta Ostatecznego” wraz z krótką rozmową kwalifikacyjną.
W tym etapie weźmie udział 80 osób wyłonionych w I Etapie rekrutacji.
Nabór uczestników projektu w I Etapie rekrutacji na podstawie „Ankiety zgłoszeniowej” odbywa się w terminie od 9.X do 15.XI.2006 roku. W przypadku wyłonienia 80 potencjalnych Beneficjentów Ostatecznych projektu II Etap rekrutacji na podstawie „Ankiety rekrutacyjnej” oraz rozmowy kwalifikacyjnej odbędzie się w terminie 21 do 24.XI.2006 roku. 27.XI.2006 roku na stronie internetowej Realizatora projektu tj. www.procarpathia.pl zostanie umieszczona zatwierdzona lista Beneficjentów Ostatecznych projektu.
W przypadku niskiego zainteresowania udziałem w projekcie ze strony potencjalnych Beneficjentów Ostatecznych Koordynator projektu może przedłużyć okres I Etapu rekrutacji Beneficjentów o 3 tygodnie z dniem 16.XI do dnia 8.XII.2006 roku. W takiej sytuacji II Etap rekrutacji na podstawie „Ankiety rekrutacyjnej” oraz rozmowy kwalifikacyjnej z BO odbędą się w terminie od 13 do 18.XII.2006 roku. 19.XII.2006 roku na stronie internetowej Realizatora projektu tj. www.procarpathia.pl zostanie umieszczona zatwierdzona lista Beneficjentów Ostatecznych projektu.
Wyboru Beneficjentów Ostatecznych dokona Komisja Rekrutacyjna złożona z Koordynatora i Asystenta projektu kierując się dokumentem Wytyczne Ramowe zgodnie, z którym priorytetowo do udziału w projekcie będą wybierane:
(1) Osoby odchodzące z rolnictwa tj. rolnicy i domownicy tj. osoby fizyczne podlegające obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu, która będąc właścicielem (posiadaczem) gospodarstwa rolnego o powierzchni powyżej 1 ha przeliczeniowego prowadzi na własny rachunek w oparciu o posiadane gospodarstwo działalność rolniczą.
Przepisy powyższe stosuje się także do małżonka rolnika chyba, że ten małżonek nie pracuje w gospodarstwie rolnika lub w gospodarstwie domowym, bezpośrednio związanym z gospodarstwem rolnika.
(2) Osoby, które nie przekroczyły 25 roku życia, a które nie są zarejestrowane jako bezrobotne.
(3) Osoby zagrożone utratą pracy (spełniające wymogi kwalifikacyjne do działania 2.4 ZPORR tj. głównie pracownicy w okresie wypowiedzenia stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, osoby zatrudnione u pracodawcy, wobec którego ogłoszono upadłość lub, który jest w stanie likwidacji oraz pracowników przemysłów, zlokalizowanych na obszarach objętych wsparciem w ramach Działania 3.2 ZPORR, w szczególności takich jak: przemysł lekki, chemiczny, cukrowniczy, a także pracowników sektora ochrony zdrowia.
Zgodnie z polityką równych szans zakładamy, że udział żadnej z płci nie będzie przekraczał 60% wszystkich uczestników projektu, a połowa Beneficjentów Ostatecznych będzie pochodzić z terenów wiejskich.
Dokumenty wymagane od osób ubiegających się o udział w projekcie na II Etapie rekrutacji:
1). Kserokopia dowodu osobistego zawierająca datę urodzenia oraz adres zameldowania lub/i kserokopia zaświadczenia o zameldowaniu,
2). Kserokopia zaświadczenia z właściwego Powiatowego Urzędu Pracy potwierdzające, że kandydat nie jest osobą zarejestrowaną jako bezrobotna,
3). Kserokopia zaświadczenia z właściwego Urzędu Skarbowego potwierdzające, że kandydat nie prowadził własnej działalności gospodarczej oraz nie był właścicielem przedsiębiorstwa po 1.I.2004 roku,
4). Oświadczenie o miejscu zatrudnienia w przypadku osób pracujących,
5). Dokumenty potwierdzające zagrożenie utratą pracy (jeśli dotyczy),
6). Dokumenty potwierdzające status rolnika (jeśli dotyczy),
7). Zaświadczenie o odbywaniu studiów (jeśli dotyczy).