en  
       

Nasze strony

       

Konferencja Innowacyjność w turystyce

Rozpoczęcie konfernecji przez Agnieszkę Pieniążek
Rozpoczęcie konfernecji...
Prof. dr hab. inż. Leszek Woźniak podczas wystąpienia
Prof. dr hab. inż....
Jedna z prelekcji prowadzona przez prof. dr hab. inż. Jan Krupa z WSIZ
Jedna z prelekcji...
Innowacyjność elementem konkurencyjności w turystyce Tomasz Soliński WSIZ
Innowacyjność...
Dyskusja w trakcie konferencji
Dyskusja w trakcie...
Dyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej w POT Cezary Molski
Dyrektor Departamentu...
Paweł Mierniczak z MOT o Szlaku Architektury Drewnianej
Paweł Mierniczak z MOT...
W dniu 10 grudnia 2010 r. w hotelu Salamandra w Hoczwi odbyła się konferencjaKonferencja "Innowacyjność w turystyce" realizowana w ramach projektu Turystyka bez granic - wzmocnienie współpracy transgranicznej w turystyce w oparciu o zrównoważony rozwój środowiska".

Pierwsze wystąpienie poprowadziła dr Agnieszkla Pieniążek ze Stowarzyszenia "Pro Carpathia" przyblizając projekt i jego działania jak również zaprezentowała samo stowarzyszenie. W kilku słowach przedstawiła partnerów oraz kooperacja polską-słowacką odbywającą się w ramach projektu TBG.

Drugim prelegentem był prof. dr hab. inż. Leszek Woźniak prorektor ds. Nauczania Politechniki Rzeszowskiej, który podjął temat "Ekoninnowacyjne roziwązania w turystyce". Prelekcja zaczęła się od wprowadzenia do pojęcia ekoturystyki, podane zostały przykładowe rozwiązania i pomysły na produkt turystyczny. Profesor Wożniak podal również gotowe rozwiazania wprowadzone na świecie, które dizałaja i pokazują, że takie ekoturystyczne rozwiązania mogą działać. Najbliższy Polski produkt turystyczny rozwija się w Rumunii nosi nazwę „Śladami wilka w rumuńskich Karpatach" czy Zielona turystyka w Parku Narodowym Hortoloagy na Węgrzech. Przykładów na świecie jest wiele, każde dostosowane do poszczególnych warunków naturalnych.

Kolejne wystąpienie prowadził prof. dr hab. inż. Jan Krupa - Kierownik Katedry Turystyki i Rekreacji w WSIZ dotyczyło "Innowacyjności jako elementu konkurencyjności w turystyce". Profesor Krupa mówił o innowacyjnych rozwiązaniach jako czynnika zwiększającego konkurencyjność w przedsiębiorstwie turystycznym. Podjął też temat innowacyjności w uzdrowiskach, który był pośrednio kontynuowany w nastęnym wystąpieniu.

Następne wystąpienie poprowadził dr Tomasz Soliński, który mówił o "Innowacyjnym zarządzaniem rozwojem turystyki". Prelekcję dr Soliński zaczął od roli turystyki dla rozwoju regionalnego, pokrótce omówił wpływ turystyki na tenże rozwój. łynnie nawiązał również do roli i możliwościach jaką odgrywają samorządy w zarządzaniu turystyką. W swoim wystąpeniu zanalizował stopień wprowadzenia innowacji w przedsiębiorstwach turystycznych po której nawiązala się gorąca dyskusja. Końcowym tematem było nawiązanie do przedmówcy, który mówił o innowacyjności w uzdrowiskach. Przedstawił kwestie tworzenia klastrów i konsekwencji z tym związanych na przykładzie klastra skupiających podkarpackie uzdrowiska, którego jest dyrektorem.

Rozwój produktów turystycznych w Polsce – cel: komercjalizacja taki temat po przerwie przedstawił Cezary Molski Dyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej Polskiej Organizacji Turystycznej. Podczas prezentacji omówił regiony turystyczne ze szczególnym uwzględnieniem Polski południowo - wschodniej. Regiony turystyczne omawiał pod względem charakterystycznych atrakcji i marki w świadomości odbiorców. Kończąc podsumował działania Polskiej Organizacji Turystycznej, które na celu miały rozwój turystyki.

Ostatnim wystąpieniem był Otwarty Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce, które przedstawił Paweł Mierniczak prezes MOT.Przedstawił zarys, historię oraz niektóre atrakcje, które maja miejsce na szlaku np. koncerty odbywające się w świątyniach. Najważniejszym jednak aspektem całego wysąpenia było pokazanie, iż szlak architektury drewnianej może życ i być dostępny dla turystów. Czego niestety można tylko życzyć turystom odwiedzającym Podkarpacie.

Innowacyjność w turystyce jest tematem trudnym zważywszy na fakt, iż jest pojęciem bardzo interdysyplinarnym komentowanym przez socjologów i ekonomistów. Mając w pamięci taki aspekt należy stwierdzić, że żadna dziedzina, której dotyka turystyka nie została pominięta.

Wyszukiwarka

ok

Realizowane projekty


 




 



Fb


 
realizacja: ideo
"Pro Carpathia" 35-064 Rzeszów, ul. Rynek 16/1 | 017 852-85-26 | od 8:00 do 16:00 | Polityka Prywatności