en  
       

Nasze strony

       

Publikacje

Dawna i współczesna architektura Bieszczadów i Beskidu Niskiego


Książka składa się z dwóch części Księgi wzorców architektonicznych oraz Księgi zasad inwestowania w regionie Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

Autorzy przedstawiają dwa eseje bedące próbą ujęcia problemu inwestowania na obszarze Bieszczadów i Beskidu Niskiego i zawierają one opis charakterystyczmych dla regionów wzorców, poczynając od najwqażniejszy cech otaczającego krajobrazu, poprzez opis wsi, miasteczka pojedynczego domu - na detalu i małej architekturze kończąc. Tworzą listę wzorów - pozytywnych i negatywnych, o których warto pamiętać, chcąc zachować regionalny charakter budownictwa na tym terenie. Sugerują metody rozwiązania problemów i konfliktów wynikających ze współczesnych potrzeb inwestowania i planowania przestrzennego.

Napisane przez architektów, zawierają wnioski i obserwacje wynikające z ich zawodowych doświadczeń. Kierujemy je do wszystkich, których dotyczą problemy inwestowania na obszarze Bieszczadów i Beskidu Niskiego - zarówno do samorządów określających kierunki rozwoju przestrzennego jak i do inwestorów zamierzających zmienić przestrzeń poprzez nowe budowy. Kierujemy je także do wszystkich, którym bliskie są wartości historyczne, kulturowe, a przede wszystkim krajobrazowe - tej niezwykłej krainy.

Autorzy: Maciej Nitka, architekt
Wojciech Wierdak, architekt



Innowacyjność w turystyce


Współczesna turystyka, będąca ważnym sektorem gospodarki narodowej, dla wielu krajów i regionów świata jest jednym z celów działalności gospo­darczej oraz jednym ze środków ożywienia społeczno-gospodarczego. W celu przyciągnięcia do danego kraju czy regionu turystów, należy w sposób profe­sjonalny przedstawić posiadany potencjał turystyczny, jak też odpowiednio zorganizowany, promowany i wprowadzany produkt turystyczny. Rozwój gospodarczy poprzez turystykę szczególnie widoczny jest w regionach posia­dających specyficzne walory i atrakcje turystyczne, a zwłaszcza dobrze rozwi­niętą infrastrukturę turystyczną.

Należy podkreślić, że niniejsze opraco­wanie jest zwartą pozycją książkową poświęconą dość szeroko pojętej proble­matyce innowacyjności i konkurencyjności w turystyce. Tematyka zamiesz­czonych artykułów obejmuje zagadnienia innowacyjnych rozwiązań w sferze usług, ze szczególnym uwzględnieniem działalności hotelarsko-gastronomicz­nej oraz gospodarki uzdrowiskowej (J. Krupa), jak również ekoinnowacyjnych rozwiązań w szeroko pojętej turystyce (L. Woźniak).

W publikacji opisano innowacyjne metody zarządzania rozwojem turystyki (T. Soliński) oraz przed­stawiono nowe koncepcje w rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki (M. Woź­niak). Szczególną uwagę zwrócono na możliwości zastosowania partner­stwa publiczno-prywatnego do rozwoju turystyki (P. Żegleń) oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne w hotelarstwie (B. Dec i J. Krupa).

Publikacja pod redakcją: Jana Krupy



kkll

Wyszukiwarka

ok

Realizowane projekty


 




 



Fb


 
realizacja: ideo
"Pro Carpathia" 35-064 Rzeszów, ul. Rynek 16/1 | 017 852-85-26 | od 8:00 do 16:00 | Polityka Prywatności